Multisil

ASLAN MULTİSİL

Kireçli sıva yüzeyleri için geliştirilmiş özel su bazlı astar.

TANIMI:

Özel su bazlı akrilik kopolimer esaslı ve özel  katkılar içeren  kireçli sıva  yüzeyler için geliştirilmiş astar malzemesidir.

ÖZELİKLERİ:

 Dış ve iç  cephelerde  güvenle  kullanılabilir. subazlı  boyaların  altına  astar  olarak kullanılabilir. Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar.kıreçli sıva uygulaması yapılan yüzeye uygulandığı zaman yüzeye derinlemesine nüfüs edip kireci sararak uygulanacak boyanın dayanımını ve solmasını engeller.(bazik alkali etkileri minumum seviyeye indirir).

Kireçli yüzeyin boya uygulamalarına yarattığı   tebeşirleşmeyi ,çiçeklenmeyi engeller. Uygulanan boyaların kireçli yüzeylerde ömrünü renk dayanımını artırır son kat boyaların canlı

Görünmesini sağalr.

TEKNİK ÖZELİKLERİ:

RENK: ŞEFAF

PARLAKLIK: YARI MAT

UYGULAMA :

Uygulama yapılacak yüzeyler hertürlü yabancı madeden arındırılmalıdır (toz,yağ.vs).

Gerekli yüzey temizlenmesinden ve yüzey hazırlıklaklarından sonra inceltilmeden yüzye emdirilerek rulo.fırça veya airles yardımı ile uygulanır.


UYGULAMADA DİKAT EDİLECEK KURALLAR:

  • Kullanmadan önce astar, ambalajı içinde karıştırılmalıdır.

  • +5°C’nin altındaki, +35°C’nin üstündeki ortamlarda yapılan uygulamalarda yayılma, kuruma ve yüzey problemleri yaşanabilir.

  • Astar amaçlı uygulamalarda yüzeyde film oluşturulmamalıdır. Eğer yüzeyde film tabakası oluşturulmus ise, ince zımpara ile üzerinden geçilmelidir.

  • Uygulama yapılan yerlerde kat binmeleri olmamasına dikkat edilmelidir.

  • Ürün için tanımlanmış depolama şartlarına uyulmalıdır. Uyulmadığı durumlarda üründe karıştırma ile giderilmeyen pürüzler oluşur.

SARFİYAT:

Astar olarak kullanımda0,040-0,060 Lt/m2

(Filim oluşturmayacak şekilde çok ince 1 kat).