İzosil Astar

ASLAN İZOSİL

 Su bazlı şefaf  İzolasyon astarı

TANIMI:

Özel akrilik kopolimer asaslı su bazlı silikon  katkılı  izolasyon  malzemesidir.

ÖZELİKLERİ:

 İç ve dış  cephelerde  güvenle  kullanılabilir. İzolasyon ve subazlı  boyaların  altına  astar  olarak kullanılabilir. saten alçı  yüzeylerde güvenle  kullanılabilir.

Saten alçı  yüzeylerine  kullanılarak  yüzeyi  ğüçlenmesini  sağlar uygulanacak  boyanın  tutunmasını  sağlar. İzosil  ile  astarlanan  yüzeyler rutubet geçirmez. Emici  duvarkların emiciliğini  azaltarak  boya sarfiyatnı engeller.

UYGULAMA :

Boya astarı  olarak hem  yeni  hem eski  yüzeylerde kullanılır . eski  yüzeylerde zemini  güçlendirir yeni  boyanın  zemine yapışmasını  sağlar. İzosil  izolasyon  astarı  uygulanmış  yüzeylerde zemin gerilimi  yüksek elastik  boyalar uygulanmaz.uygulama yapılrsa zeminde kılcal  çatlaklar  meydana gelir.

INCELTME ORANI:

NEM İTİCİ ASTAR OLARK:

1 lt ürüne  2 katı oranında su ile inceltilerek  kullanılır.

EMİCİ YÜZEYLERDE BOYA ASTAR OLARK:

1 lt ürüne  7 katı oranında su ile inceltilerek  kullanılır

(Kesinlikle inceltme sırasında içilebilen temiz su olamalıdır kesinlikle tuzlu su  kullanmayın)

 A-İzolasyon astarı amaçlı kullanımlar:

     Su itici özelliği için izolasyon malzemesi olarak kullanılacağı hallerdeki inceltme oranına göre inceltilen İZOSİL İZOLASYON ASTARI, boyalı yüzeye veya üzerine boya sürülmeyecek sıva, brüt beton vb. yüzeylere rulo ile uygulanır. İzolasyon amaçlı yapılan uygulamada ürün yüzeyde film oluşturacağı için üzeri boyanmamalıdır. Aksi halde boya yüzeyinde çatlama, kalkma yapar ve boya tutunamaz.

B- Boya astarı amaçlı kullanımlar :

  İZOSİL İZOLASYON ASTARI, üzerine sürülecek boyanın emilmesini azaltmak ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak amaçlı kullanılacağı hallerde 1 kısım İZOLASYON ASTARI 7 kısım su ile inceltilerek rulo ile yüzeye çok ince 1 kat uygulanmalıdır. Uygulama sırasında bindirme yapılmamasına ve yüzeyde film oluşturulmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde üzerine uygulanacak boyada çatlama ve dalgalı görünüm oluşmasına neden olur.

UYGULAMADA DİKAT EDİLECEK KURALLAR:

  • Kullanmadan önce astar, ambalajı içinde karıştırılmalıdır.

  • +5°C’nin altındaki, +35°C’nin üstündeki ortamlarda yapılan uygulamalarda yayılma, kuruma ve yüzey problemleri yaşanabilir.

  • Üzerine boya uygulanacak ise İZOLASYON ASTARI uygulaması çok ince olmalıdır ve 7 kısım su ile 1 kısım İZOLAK İZOLASYON ASTARI karıştırılmalıdır.

  • Tüm uygulamalarda seyreltme oranina dikkat edilmelidir.

  • Astar amaçlı uygulamalarda yüzeyde film oluşturulmamalıdır. Eğer yüzeyde film tabakası oluşturulmus ise, ince zımpara ile üzerinden geçilmelidir.

  • Uygulama yapılan yerlerde kat binmeleri olmamasına dikkat edilmelidir.

  • Ürün için tanımlanmış depolama şartlarına uyulmalıdır. Uyulmadığı durumlarda üründe karıştırma ile giderilmeyen pürüzler oluşur.

SARFİYAT:

    Nem önleyici izolasyon astarı olarak kullanımında 0,100-0,150 Lt/m2.

     Astar olarak kullanımda0,040-0,060 Lt/m2

    (Filim oluşturmayacak şekilde çok ince 1 kat).