ÜRÜNLER‎ > ‎Yapı Kimyasalları‎ > ‎Astarlar‎ > ‎

Gipsoplas

GİPSOPLAS©

MİNERAL DOLGULU,POLİMER DİSPERSİYON ESASLI BRÜT BETON ASTARI.

  • ALÇI VE ÇİMENTO ESASLI SIVALARIN PARLAK YÜZEYE TUTUNMASINI SAĞLAR.

  • ÇOK İYİ ARA TABAKA OLUŞTURUR.

  • ADERANSI MÜKEMMEL ARTTIRIR.

  • Çimento ve özellikle alçı esaslı sıvaların hızlı su kaybını önler.

  • Çimento ve özellikle alçı esaslı sıvaların çalışma süresini ve işlenebilirliğini artırır.

TS EN 1504 - 2 sınıfına uygundur.

TANIMI:

GİPSOPLAS mineral dolgulu polimer dispersiyon esaslı yüksek yapışma ve tutuculuğa sahip brüt beton yüzey ,duvar ve tavanlar için çimento ve özelikle alçı esaslı sıvaların yüzeye aderansını , çalışma süresini ve işlenebilme özeliğini artırıcı parlak yüzey astarı.

KULANIM ALANLARI:  

  • iç ve dış mekanlarda alçı ve çimento esaslı sıvaların brüt beton yüzeylerine uygulamasından önce astar olarak kullanılır.

  • Tavan sıvaları için astar olarak.

ÜRÜN ÖZELİKLERİ:  ürün özelikleri parlak yüzeylerde pürüzlü tutunmayı artırıcı bir tabaka oluşturark alçı sıvanın zemine iyi yapışmasını sağlar.uyglaması sıvanın suyunun zemin tarafından hızlı emilmesine engel olur.organik çözücü içermez.

YÜZEY HAZIRLIĞI:  yüzeyde gevşek parça kir olmamalıdır. Yüzey çok tozlu ise suyla yıkamalı veya ıslak sünger ile iyice temizlenmelidir.sağlam ve temiz yüzeye ulaşılmalıdır.alt zemin üst yüzeyinde kuru olmalıdır.

KULLANIM TALİMATI:

GİPSOPLAS kendi kovasında su ilave edilerek matkap ucuna takılmış bir karıştırıcı ile homejen karışım elde edilinceye kadar karştırılmalıdır.( 12 kg GİPSOPLAS + 4 -6 LT SU)hazırlanan malzeme textürlü rulo ile yüzeye uygulanır. yüzeyin durumuna göre sürme yoğunluğu ayarlanmalıdır.(GİPSOPLAS ile çalışılırken zaman zaman malzeme karıştırılmalıdır.)

UYGULAMA:

Karıştırılmış gipsoplas  tektürlü rulo ile önceden hazırlanmış yüzeye uygulanır.gipsoplas yüzeyde ilk kürünü hızlı alır .uygulamadan önce yüzeyin emiciliği ve sağlamlğı test edilmelidir.gipsoplas yüzeye uygulandıkan 24 saat sonra üzerine çimento esaslı ve alçı sıva uygulamasına geçilmelidir.

TÜKETİM:  

Yüzeyin emiciliğine ve pürüzlülüğüne bağlı olarak yaklaşık 150-250 gr/m2’dir. (Sulandırılmış karışım sarfiyatı: 210-375 gr/m2. Tek kat ıslak film kalınlığı 160 ile 280 mikron arasında olacak şekilde uygulanır.)