Haspolat kirli sanayi Bölgesi No.3 Minareliköy, Lefkoşa, Kıbrıs

logo

Evinizin boya uygulamasını, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan profesyonel ellere emanet edebileceksiniz.

Bize Ulaşın Bize Ulaşın
Bize Ulaşın

T : +90 392 365 56 23

F : +90 392 365 0670

bilgi@aslanboya.com

Haspolat kirli sanayi Bölgesi No.3

Minareliköy, Lefkoşa, Kıbrıs

Geçmişten

about

BMP LTD

Aslan Boya


Markamızın yaratıcısı Ahmet Özerman 1952 yılında  Güney Kıbrıs'ta Dali köyünde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren inşaatlarda çalışmaya başlamıştır.İnşaat sektörünün her aşamasında çalışarak, çıraklıktan ustalığa kadar kendini bu sektöre adamış bir iş adamıdır.Özellikle dış cephe kaplama ve fayans ve seramik  yapıştırıcıları konusunda uzmanlaşarak kendini adada en bilindik kişi olarak göstermiştir.1963 yılında Güney Kıbrıs’tan ihracat yapan Santex firmasının uygulamacası olarak İsrail’deki otel projelerinde çalışmıştır.O yıllarda da her zaman üretim hevesinden dolayı tesis kurma çabası Rumlar tarafından engellenmiştir.Ahmet Özerman,1974 Barış Harekatından sonra göçmen olarak Kuzey Kıbrıs’a gelmiştir.Kuzey Kıbrıs’taki üretim tesislerini kurana kadar kullandığı malzemelerini yurt dışından ithal ederek çalışmalarına devam etti.İlk tesislerini 1977 yılında (Lisi)Akdoğan’da zor şartlar altında faaliyete geçmiştir.Baranka altında bir elek ve betoniyer makinası ile üretime başladı.1982 yılında da Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesinde ilk fabrikasına geçiş yapmıştır.

Üretilen  ürünlerin  büyük  kısmını  bünyemizde  çalışan  profesyonel  uygulamacılar  tarafından  proje  bazında  uygulama  yaparak, geriye  kalan  kısmını  ise  iç  piyasaya  satarak  inşaat  sektöründe  markamızı   duyurmaya  başladık.   Her  zaman  önce  kalite  politikası  ve  disiplini  ile  1986   yılında  markamız  olan  ASLAN  tescil  edilerek  Ahmet  Özerman  LTD  adı  altında  faaliyetlerine  devam  etmiştir.  Avrupa’dan  ve  Almanya’dan  know how  alarak  Kıbrıs’ta  Alman  teknolojisi  ile   yapı  malzemeleri,  çimento  bazlı  sıvalar ve  boya  grubunda  atılım  yaparak  ürün  çeşitlerini  ve  kalitemizi  yükseltmek, İnşaat  sektörünün  sorunlarına  çözümler  üretecek  ilklere  imza  attık. AHMET ÖZERMAN LTD. Üretim  kapasitesini  yenileyerek  ve  tonajlarını artırarak   her geçen gün piyasaya  standart  mal  ve  kalite  sunmaktadır.  90  çeşit  ürün  360  adet  ambalaj   tipi  ile  ülkemizin en  büyük  üretimini  gerçekleştirmekte olan ÖZERMAN LTD. yine  boya sektöründe ilklere  imza  atarak  kendi  bünyesinde  kurduğu kalite kontrol laboratuvarı ile araştırma  geliştirme  çalışmalarına hız vermiştir.

2001 yılında ikinci üretim tesisi olarak Aslan Entegre Toz Üretim Tesislerini kurmuştur.

ÖZERMAN LTD. 2002 yılı içerisinde ürünlerine Türk  Standartları  Enstitüsünden almış olduğu TSE belgeleri ile Kuzey  Kıbrıs  Türk  Cumhuriyeti’nin  ilk  TSE  belgeli  boya  ve  yapıştırıcı   üreticisi  ünvanını almıştır. Yine 2002 yılı içerisinde kurumsal kimlik kazanmak için yeniden yapılanma çalışmalarını başlatma kararı alan ÖZERMAN LTD. şirket bünyesinde ISO 9001:2000 çalışmalarını başlatmış ve tüm çalışanlarının katılımı ile 2002 yılı sonunda standardın gereklerini sağlayacak dokümanter altyapıyı kurarak uygulamaya geçirmiştir.


  • Uzman Ekip Üyesi
  • Kalitteli Hizmet
  • Satış Sonrası Destek
  • Uzman Ekip Üyesi
  • Kalitteli Hizmet
  • Satış Sonrası Destek
Bize Ulaşın Bize Ulaşın
Bizi arayın veya herhangi bir sorunuz için (0392) 444 80 00